9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Opracowania statystyczne
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności
Rozstrzygnięcie konkursu "Zapobiegajmy pożarom"

     W dniu 7 lutego br. w  Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, zorganizowany przez Zarząd Gminny Związku OSP w Wolanowie, Wójta Gminy Wolanów, oraz Gminne Centrum Kultury.  To już druga edycja konkursu plastycznego. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: „Zapobiegajmy pożarom”.  Do konkursu wpłynęło wiele ciekawych prac, wśród których  wyróżniono prace Joanny Sukiennik i Błażeja Gocla z PSP Sławno. Laureatami  trzech pierwszych miejsc zostali:
1. Izabela Kowalska -  PSP Wolanów
2. Klaudia Krzosek - PSP Sławno
3. Klaudia Korcz - PSP Sławno
 Jury nagrodziło laureatów nagrodami oraz dyplomami. Na biorących udział w konkursie czekał także słodki poczęstunek, gdyż konkurs zbiegł się z obchodami „tłustego  czwartku”.  

      W ramach dalszych działań prewencyjnych Zarząd Gminny Związku OSP w Wolanowie i Wójt Gminy Wolanów,  tym razem w ścisłej współpracy z Gimnazjum Publicznym  zorganizowali Turniej Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej skierowany został do uczniów klas I - III gimnazjum. Zapisami i przygotowaniem uczniów do turnieju zajmował się p. Jacek Bielawski.
     W dniu 14 lutego  w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Wolanowie do testu przystąpiło 17-u uczniów, w tym 5 dziewczyn(!). Test zawierał 30 pytań i dotyczył m.in. historii straży pożarnych, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, sprzętu ratowniczo-gaśniczego, substancji niebezpiecznych, zasada udzielania pierwszej pomocy, instalacji  i urządzeń przeciwpożarowych, przyczyn i okoliczności rozprzestrzeniania się pożarów.
     Z eliminacji pisemnych do eliminacji ustnych jury wytypowało cztery osoby z najwyższą liczbą punktów. Po zsumowaniu ocen testu i  ustnych odpowiedzi Przewodniczący Jury  - Kazimierz Pikiewicz  przedstawił finałową trójkę:
1. Adrian Perkuszewski - kl. III d.
2. Mateusz Janas - kl. III d.
3. Klara Sirak - kl. III b.
 
     Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci albumów książkowych,  i  będą reprezentowali szkołę  oraz  gminę Wolanów w powiatowym etapie turnieju wiedzy pożarniczej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach.

Przygotowała:
Małgorzata Szczepaniak

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA