9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Klub Karate Tradycyjnego
° Klub sportowy JAGUAR
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Klub Karate Tradycyjnego
Kliknięcie na logo przekieruje Cię na stronę klubu

Jak zapisać się do klubu:

trzeba przyjść na zajęcia, wypełnić deklarację (w przypadku osób nieletnich wypełniają ją rodzice) a następnie wykonać badania lekarskie.
Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie we wtorki i piątki o godzinie 16.00, wejście od strony hali sportowej.
Koszt 50 zł miesięcznie, jeżeli ćwiczy rodzeństwo, to drugie płaci 20 zł, a trzecie ma zajęcia za darmo.

Strój, kimono nie jest obowiązkowy.

Klub Karate Tradycyjnego "Tomo" prowadzi zajęcia w Radomiu i regionie radomskim od 1996 roku. Od początku jest członkiem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Założycielem i głównym instruktorem klubu jest Tomasz Rodakowski, posiadacz stopnia mistrzowskiego pierwszy dan. Klub swoje wysiłki skupia głównie na propagowaniu rekreacyjnych i prozdrowotnych zalet karate.

W roku 2007 zgodnie z ideą Klubu, w celu zwiększenia dostępności do poznawania sztuk walki dla dzieci i młodzieży naszego regionu, utworzono w regionie radomskim trzy sekcje, z tego jedną w Wolanowie. Od samego początku, dzięki dużemu zainteresowaniu i bardzo dobrej współpracy z dyrektorem, Panem mgr Stanisławem  Prażmowskim, sekcja prowadzi zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zainteresowanie działalnością Klubu wykazują również Władze Gminy Wolanów, główny sponsor nagród w zawodach, które były organizowane na terenie gminy.

Od samego początku poznawanie sztuki walki jaką jest Karate Tradycyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Część z ćwiczących przyszła na zajęcia ze zwykłej ciekawości i Ci szybko z nich zrezygnowali, jednak osoby, które ćwiczyły wytrwale, kontynuują naukę Karate do dziś i mają na swoim koncie duże osiągnięcia. Wielu ćwiczących z sekcji wolanowskiej zdobywało nagrody i wyróżnienia w mistrzostwach regionalnych, wojewódzkich i okręgowych. Obecnie nasi zawodnicy szykują się do startu w mistrzostwach Polski. Najbardziej zasłużonymi dla sekcji wolanowskiej zawodnikami są Wiktoria Kwiatkowska, Dominik Kwiatkowski i Agnieszka Maciąg, a wszystkich ćwiczących jest obecnie 18 osób.

Najważniejsze jednak dla naszych zawodników jest to, że uprawianie karate wpływa wszechstronnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność krążenia.

Uprawianie karate sprawia również, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne.

Karate tradycyjne to piękna sztuka samoobrony bez użycia broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała tzn. synchronizacji oddechu, napięcia, rozluźnienia mięśni i dynamiki całego ciała, niż tylko siły mięśni rąk i nóg. W zastosowaniach praktycznych w Karate Tradycyjnym liczy się głównie strategia i szybkość reakcji w połączeniu z mocnym duchem walki i dzięki temu waga i wzrost przeciwnika przestają mieć zasadnicze znaczenie. Karate zatem może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA