9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° ZSO w Wolanowie
° PSP w Bieniędzicach
° PSP w Mniszku
° PSP w Sławnie
° Niepubliczne przedszkole Zaczarowany Las
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
PSP w Sławnie
Relacja z uroczystości jubileuszu stulecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sławnie

      6 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe stulecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sławnie.
Dokumentem potwierdzającym długoletnią historię placówki jest wpis w szkolnej kronice dokonany przez żonę jednego z założycieli p. Bronisławę Frejtag.
Honorowy patronat nad uroczystością objęli:
Biskup Radomski - J. E. Ks. Biskup Henryk Tomasik
Mazowiecki Kurator Oświaty - Pan Karol Semik
Wójt Gminy Wolanów - Pan Krzysztof Murawski
 Wśród zaproszonych gości byli:
J.E. Ks. Biskup Henryk Tomasik, Ks. Kanonik Mieczysław Drypa - proboszcz parafii w Sławnie, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie,  przedstawiciele Starosty Radomskiego, władze Gminy Wolanów na czele z Wójtem Gminy Krzysztofem Murawskim, nauczyciele emeryci, osoby uhonorowane tytułem „Przyjaciel Szkoły”, dyrektorzy i pracownicy samorządowych jednostek organizacyjnych, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie i rodzice.
Obchody jubileuszowe rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym w Sławnie, podczas której Ks. Biskup poświęcił sztandar. Następnie wszyscy przeszli do budynku szkoły. Kulminacyjnym punktem było widowisko w wykonaniu dzieci według autorskiego scenariusza nauczycieli p. Małgorzaty Jabłońskiej i p. Danuty Paluch.  2 osoby: p. Zofia Bielecka i p. Eugeniusz Krupa (emerytowani nauczyciele) otrzymały honorowy tytuł „Przyjaciel Szkoły” przyznawany od 2003r.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starych dokumentów i fotografii. Można było zasiąść w ławkach z połowy ubiegłego stulecia i obejrzeć stroje szkolne z tego okresu. Było to możliwe dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Wsi Radomskiej, które udostępniło swoje eksponaty. Stroje uszyła jedna z mam według wskazówek nauczycieli.   Przygotowano również prezentację multimedialną pokazującą jak zmieniała się szkoła i jej otoczenie oraz zajęcia w niej prowadzone na przestrzeni lat. Dla upamiętnienia stulecia, w budynku szkoły została umieszczona pamiątkowa tablica wykonana przez absolwenta, a obecnie rodzica dzieci uczących się w szkole.
Ta historyczna chwila dostarczyła wzruszeń wszystkim obecnym, dyrekcja szkoły i nauczyciele usłyszeli wiele ciepłych słów pod swoim adresem i pochwał dla umiejętności i zachowania dzieci. Ks. Biskup był zachwycony wystąpieniami dzieci, podkreślał bardzo dobrą dykcję i świetne przygotowanie. Niewątpliwie to efekt warsztatów z emisji głosu realizowanych w szkole od lat. Pani Dyrektor podkreślała bardzo dobrą współpracę z władzami, środowiskiem lokalnym, a przede wszystkim z rodzicami.

 WYKAZ PLANOWANYCH UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH W ROKU 2010/11
1% podatku DLA Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie

Szanowni Państwo

         W 2012 roku minie 100 lat od chwili powstania Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie. W minionym roku rozpoczęliśmy przygotowania do godnego uczczenia tej rocznicy. Wybraliśmy patrona, którym została Królowa Jadwiga. Patron będzie prawdziwym przewodnikiem dla naszych uczniów, a nam, nauczycielom i rodzicom, będzie wskazywał kierunek działania szkoły.

100 - lecie szkoły to bardzo ważne wydarzenie. Planujemy z tej okazji ufundowanie sztandaru, który będzie stanowił symbol naszej społeczności. Rada Rodziców w porozumieniu z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe dla tego przedsięwzięcia.

Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie prosi o przekazanie za pośrednictwem Instytutu Inicjatyw Pozarządowych 1% podatku na w/w cel. Aby to zrobić, w rocznym zeznaniu podatkowym należy wpisać, według dołączonego wzoru:

numer KRS: 0000245554

* cel szczegółowy: PSP Sławno RR

* kwota 1%. 

Zainteresowanych przyszłością naszej szkoły prosimy również o bezpośrednie wpłaty (w miarę możliwości) na konto Rady Rodziców z określeniem celu wpłaty, np. sztandar, potrzeby Rady Rodziców…

Nr konta bankowego: 43 9115 0002 0031 0300 0606 0002

Zapewniamy, że wszystkie wpłaty celowe zostaną wykorzystane zgodnie z wolą ofiarodawcy.

                                               Dyrektor i Rada Rodziców 

                                               PSP w Sławnie

 

 

 

Uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie imienia Królowej Jadwigi.
Aby zobaczyć więcej fotografii kliknij na zdjęcie powyżej

15.10.2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie w gminie Wolanów miała miejsce historyczna chwila nadania szkole imienia Królowej Jadwigi. Tą uroczystością rozpoczęły się obchody roku jubileuszowego – stulecia istnienia szkoły w Sławnie.

Uroczystą Mszę Świętą w kościele Św. Anny w Sławnie celebrował J.E. Ks. Biskup Stefan Siczek w towarzystwie proboszcza parafii Kanonika Mieczysława Drypy. W homilii Ks. Biskup podkreślił przymioty Królowej Jadwigi. Stwierdził, że taka patronka może mieć wychowawczy wpływ na dzieci i młodzież, wspomagać rodziców i nauczycieli w kształtowaniu postaw patriotyzmu i  obowiązkowości.

Dalsza część uroczystości  odbyła się w budynku szkoły. W części oficjalnej przewodniczący Rady Gminy Jacek Murawski odczytał Uchwałę w sprawie nadania imienia. Patronkę przedstawił we własnym wierszu były dyrektor szkoły Eugeniusz Krupa. Uczniowie przygotowali  inscenizację na temat życia i pracy Królowej Jadwigi. Zachwycały piękne kostiumy uszyte przez mamy uczniów oraz przekonująca gra aktorska uczniów. Jadwiga zachwycała i niejeden z gości otarł łzę w momencie jej śmierci. Duże wrażenie zrobił anioł dziennikarz. Dyrektor szkoły Danuta Bełtowicz podkreśliła fakt, że inscenizacja przygotowana została według autorskiego scenariusza nauczycielki szkoły Małgorzaty Jabłońskiej. Całość uzupełniała muzyka z epoki.

W uroczystości uczestniczyła dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu  Dorota Sokołowska, władze gminy Wolanów, nauczyciele emeryci, przedstawiciele szkół i instytucji z terenu gminy. Ważną grupę gości stanowili obdarowani honorowym tytułem „Przyjaciel Szkoły” oraz absolwenci i mieszkańcy wśród których była Kamila Frejtag - synowa założyciela szkoły.

 

Uczniowie witają wiosnę.

21 marca 2011r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie powitali wiosnę. W tym dniu zajęcia odbywały się inaczej niż zwykle, bo i święto związane z pożegnaniem zimy jest wyjątkowe. Czekając na piękną pogodę i świeży powiew wiosny, szukaliśmy talentów. A tych w naszej szkole nie brakuje. Udowodnili to wszyscy, którzy wzięli udział w zorganizowanych tego dnia konkursach. Pierwszy z nich pod nazwą „Wśród gwiazd” polegał na sparodiowaniu znanej piosenkarki, piosenkarza lub zespołu. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu choreografii i strojów oraz talentem aktorskim. W konkursie można było min. obejrzeć występy zespołów „Iwan i Delfin”, „RBD”, „Buyer Full” czy zobaczyć „na żywo” Shakirę i Anię Wyszkoni. Serca publiczności podbiła jednak niezrównana Doda.

Drugi z konkursów - „Wiosenna fryzura” również wzbudził żywe zainteresowanie widzów, którzy mogli podziwiać kunsztownie wykonane uczesania o oryginalnych nazwach. Pojawiła się wśród nich „wiosenna plątaninka”, „mizia – mizia”, „kwiatowa palma” czy „jeżowy irokez”. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni hucznymi owacjami oraz słodkimi upominkami.

Zakończeniem imprezy było oczywiście tradycyjne spalenie marzanny, która – wykonana w całości z materiałów ekologicznych – nie zaszkodziła środowisku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dostępnych w zakładce Galeria na stronie internetowej szkoły http://slawnoszkola.multifox.pl/

                                                                                 

Małgorzata Jabłońska – opiekun S.U.

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA