9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Gminne Centrum Kultury
° Gminna Biblioteka Publiczna
 - Lista zakazanych książek
 - Aktualności
 - Czytelnik roku
 - turniej jednego wiersza
 - Spotkania z pisarzami
 - Ferie zimowe 2011
 - Dzień Kobiet 2011
 - Konkurs MOJA RODZINA
 - Dyktando Radomskie
 - Najaktywniejszy czytelnik wakacyjny 2012
 - wystawa malarstwa Kaliny Zatoń
 - wystawa prac Krzysztofa Jaskulskiego
 - Cytaty o książkach...
 - Przydatne adresy internetowe
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
turniej jednego wiersza
Podsumowanie Konkursu Poetyckiego z cyklu „Turniej Jednego Wiersza” organizowanego w dniach 18 kwietnia 2013 roku przez Bibliotekę w Wolanowie i w Mniszku

W dniach 18 kwietnia 2013r. w Bibliotece Gminnej odbyła się I edycja Konkursu Poetyckiego pn. Turniej Jednego Wiersza. Łącznie wzięło w nim udział ponad 30 uczniów szkół podstawowych gminy Wolanów, w tym  15 osób ze szkoły w Mniszku, 12 osób ze szkoły w Sławnie oraz 5 uczniów szkoły w Wolanowie.
Zgodnie z regulaminem turniej miał charakter otwarty czyli mogli w nim brać udział wszyscy piszący w języku polskim i można było prezentować tylko własnego autorstwa wiersz na dowolny temat, nienagradzany w żadnych innych konkursach literackich, jak również niepublikowany nigdzie do tej pory.
Zgłoszenie swojego uczestnictwa można było dokonać od dnia ogłoszenia,  do  na godzinę przed rozpoczęciem się Turnieju. Czas recytacji  ograniczony, najwyżej do ok. 5 minut.
           W dniu konkursu przed jury stanęło trzydziestu dwóch uczestników, którzy w ocenie jurorów reprezentowali wysoki i dość wyrównany poziom. Zmagania konkursowe okazały się trudne, a kandydatów do nagród i wyróżnień było przynajmniej kilkunastu.
W turnieju przewidziano nagrody rzeczowe, które zostały wręczone po ogłoszeniu wyników przez Komisję konkursową Turnieju.
Skład Jury :
  -Przewodnicząca Komisji:  Pani Małgorzata Szczepaniak, pasjonatka poezji i autorka wierszy ( dotąd jeszcze niepublikowanych ),
  - Członek Komisji: Pani Dorota Skórnicka,  pracownik kultury,   prowadzący Kółka recytatorskie,
  - Członek Komisji: Pani Barbara Sadownik, wieloletni pracownik biblioteki.

Ze względu na wysoki poziom konkursu Jury miało trudne zadanie wyłonić zwycięzców
i wyróżnionych, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a 10 osób zostało wyróżnionych skromnymi nagrodami.
Po wystąpieniu dobrze przygotowanych uczestników Jury po długiej i ożywionej dyskusji postanowiło I nagrodę przyznać Dominice Małysa za wiersz „Moja rodzina”. II miejsce wyrecytowała Maja Jakubowska za wiersz „Lato” a trzecie Małgorzata Patynowska  za wiersz „Wirus”. Przyznano ponadto aż siedem równorzędnych wyróżnień, którymi uhonorowano:   Kacpra Łobodzińskiego za wiersz „Kacper”,  Julię  Bieniek za wiersz „Zima”,   Weronikę Szatan za wiersz „Gość”,  Ninę Szczęsną za wiersz „Zima”,  Natalię Jedlikowską za wiersz „Prawdziwa sztuka”,  Oliwia Pietrzyk  za wiersz „Mój brat”,  Paulinę Sławińską za wiersz „Wiedza

        Organizatorzy  bardzo serdecznie dziękują opiekunom, uczniom i wszystkim zainteresowanym za uczestnictwo w tej edycji konkursu.


Laureaci Turnieju Jednego Wiersza:
(od lewej: I miejsce Dominika Małysa, II miejsce Maja Jakubowska, III miejsce Małgorzata Patynowska)

 
 
 
 
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA