9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Gminne Centrum Kultury
 - Wieczór magii
 - Rajd rowerowy 2011
 - Plenerowy Wieczór ze Sztuką
 - Konkurs MOJA RODZINA
 - Konkurs na naśmieszniejszą i najbardziej wesołą fotografię wakacyjną
 - Festyn rodzinny 2011
 - Mikołajki 2011
 - kiermasz bożonarodzeniowy 2011
 - Wigilia Mieszkańców Wolanowa 2011
 - Ferie 2012
 - Seniorzy z Wolanowa w Sejmie
 - Kiermasz wielkanocny 2012
 - DZIEŃ DZIECKA 2012
 - Zakończenie roku artystycznego w GCK
 - Strażacki piknik rodzinny w Bieniędzicach
 - Rajd rowerowy 2012
 - Festyn rodzinny 2012
° Gminna Biblioteka Publiczna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Mikołajki 2011

PODWÓJNE MIKOŁAJKI W GMINNYM CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE!!!

6 grudzień to Mikołajki - tego dnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Zazwyczaj są to drobne prezenty, słodycze lub małe zabawki.

          Osoby dorosłe na Mikołajki również obdarowują swoich bliskich. Często już w noc poprzedzającą Mikołajki, czyli z 5-go na 6-go grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej , dużej skarpecie.

           Historia Świętego Mikołaja sięga III w n.e. Mówi się, że 6 grudnia - Mikołajki są uczczeniem pamięci Świętego Mikołaja - biskupa Miry, który swoją postawą zaskarbił sobie ludzkie serca. Legenda głosi, że Święty Mikołaj rozdał swój cały majątek biednym i na znak dzielenia się z innymi 6 grudnia Mikołajki jest świętem obdarowywania się prezentami.

            W naszej tradycji pamięć o Świętym Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia 6 grudnia na Mikołajki. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia (Mikołajki) jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy.

           W Gminnym Centrum Kultury nie było tajemnicą, że wszystkie duże i małe dzieci spotykają się 6 grudnia w GCK, żeby przywitać Św. Mikołaja. Mikołaj przybył wraz z grupą młodzieży z ZSO w Wolanowie przygotowując piękne przedstawienie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał mnóstwo słodyczy, słodkości. Nikt nie wyszedł bez uśmiechu na ustach!

          Żeby tego było mało, Świętemu Mikołajowi tak spodobało się w Wolanowie, ze i 8grudnia przybył do dzieci i młodzieży. Nawet zarezerwował autokar od Państwa Lidii i Romana Dzik- naszych bliskich sponsorów- którym bardzo dziękujemy! Autokar przywiózł dzieci, które uczęszczają na zajęcia w Świetlicy w Mniszku! Tego dnia wszyscy wspaniale spędzili czas przy wielu konkursach sprawnościowo- intelektualnych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z ozdabiania słodkich pierników oraz warsztat doświadczeń chemicznych.

         Mimo tylu atrakcji tego wieczoru nie zabrakło drobnych upominków dla każdego uczestnika zabawy!

         Każdy z nas ma Mikołajkowe wspomnienia z dzieciństwa. Mamy nadzieję, ze i te z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie na długo zostaną w Waszej pamięci.

 

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA