9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Gminne Centrum Kultury
 - Wieczór magii
 - Rajd rowerowy 2011
 - Plenerowy Wieczór ze Sztuką
 - Konkurs MOJA RODZINA
 - Konkurs na naśmieszniejszą i najbardziej wesołą fotografię wakacyjną
 - Festyn rodzinny 2011
 - Mikołajki 2011
 - kiermasz bożonarodzeniowy 2011
 - Wigilia Mieszkańców Wolanowa 2011
 - Ferie 2012
 - Seniorzy z Wolanowa w Sejmie
 - Kiermasz wielkanocny 2012
 - DZIEŃ DZIECKA 2012
 - Zakończenie roku artystycznego w GCK
 - Strażacki piknik rodzinny w Bieniędzicach
 - Rajd rowerowy 2012
 - Festyn rodzinny 2012
° Gminna Biblioteka Publiczna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Festyn rodzinny 2012
Pod hasłem „Aktywnie i Zdrowo” w dniu 9 września 2012r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie odbył się Festyn Rodzinny.
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

Zorganizowany Festyn miał na celu m.in. promocję  badań profilaktycznych  w zakresie wykrywania nowotworów.  Na Festynie można było dokonać zapisu na badania mammograficzne,  które na terenie gminy Wolanów odbędą  się w dniu 22 września br. W czasie całego Festynu padało wiele słów zachęcających mieszkańców do dbania o swoje zdrowie, gdyż promocja zdrowia to ważny element działania samorządu. W promocję zdrowia zaangażowały się dzieci uczęszczające do Gminnego Centrum Kultury, które w czasie wakacji pod okiem instruktora GCK przygotowały rymowankę nt. zdrowego odżywiania się. Z kolei młodzież  gimnazjalna z kl. I „a” w ramach wolontariatu rozdawała ulotki i zachęcała do zapisów na badania, a także do  odwiedzenia stoiska, gdzie przedstawicielki Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Profilaktyki Nowotworowej uczyły samobadania piersi oraz informowały o szczegółach Programu.
  W czasie Festynu  uczestnicy  projektu  „Nie czekaj  bądź  aktywny”  realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki   zmierzyli  się w konkurencji sportowej z drużyną „Urzędniczą” . Były to mecz integracyjny  w piłkę nożną na nietypowym boisku i w nietypowych strojach, który dostarczył widzom dużo zabawy. Trzon drużyny „urzędniczej”  stanowili nauczyciele wychowania fizycznego z ZSO Wolanów, którym przyszło rywalizować ze swoimi uczniami. Mecz był bardzo widowiskowy i sprawił wiele radości  zarówno rozgrywającym  jak i kibicom.
Wśród wielu stoisk dużym zainteresowaniem cieszyły się wyroby z gliny, wyroby hafciarskie  oraz prace Gminnego Centrum Kultury.
Nieodpłatne trampoliny, zjeżdżalnie i inne urządzenia do zabaw były oblegane przez  dzieci i młodzież. Potrzeba było trochę czasu  aby z nich skorzystać, ale w takiej sytuacji nawet dzieci wykazywały cierpliwość.
Wszystkim  atrakcjom, konkurencjom i  występom  towarzyszyła wspaniała słoneczna pogoda.  Chłód poczuli dopiero uczestnicy wieczornego koncertu, bo mocny i przejmujący głos Mietka Szcześniaka wywoływał dreszcze emocji. Totalnej rozgrzewki  dokonał zespół „Dyskobojs”, wykonując ”energetyczne” utwory z różnych stylów muzycznych z mocnym uderzeniem, które zakończyły imprezę. 

Przygotowała
Małgorzata Szczepaniak

FESTYN RODZINNY 2012 W WOLANOWIE TUŻ, TUŻ…

Już w najbliższą niedzielę, 9 września 2012r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie, przy ul. Kolejowej 17, w godzinach: 14.00- 22.00 odbędzie się Festyn Rodzinny pod hasłem ,,Aktywnie i zdrowo”! Organizatorami imprezy są: Wójt Gminy Wolanów Krzysztof Murawski, Gminne Centrum Kultury i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie.
Na wszystkich uczestników festynu czeka moc atrakcji: występ kabaretu PIGWA, program artystyczno- cyrkowy Rupherta i Rico ,,Cyrk przyjechał do miasteczka”, mecz integracyjny- niespodzianka. Gwiazdą wieczoru będzie Mietek Szcześniak!
Oprócz tego czeka na Państwa wiele innych niespodzianek: bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży: trampolina, dmuchańce, zjeżdżalnie, garncarz; swojskie pyszności przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic; słodkości przygotowane przez rodziców i uczniów ZSO w Wolanowie; stoiska twórców regionalnych, lokalne występy artystyczne . Usłyszeć także będzie można informacje dotyczące promocji zdrowia (gmina Wolanów przyłączyła się do 3 edycji konkursu ,,ZDROWA GMINA”.
,,Aby być zdrowym, trzeba być aktywnym...Aby być aktywnym, trzeba być zdrowym”. Dlatego "Aktywnie i zdrowo" przyłącz się do wspólnej zabawy. Serdecznie zapraszamy !

Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie

 Plakat do pobrania >>>

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA