9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Stowarzyszenie "Dla Przyszłości Gminy Wolanów"
° Stowarzyszenie Seniorów w Wolanowie
° Stowarzyszenie „RAZEM DLA ROZWOJU”
° Stowarzyszenie dla dzieci „PUER IN FUTURO”
° Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Radość”
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Radość”

KRS: 0000418334
NIP: 948-259-73-88
Regon: 146111290
Nr konta: 27 9115 0002 0030 0300 0967 0001
tel. 605 565 665
adres email: stowarzyszenie.radosc@gmail.com

Zarząd:
Prezes: Wochniak Iwona
Wiceprezes: Krystyna Kaźmierczak
Sekretarz: Maria Jaskulska
Skarbnik: Aneta Wiaderek
Członek zarządu: Zbigniew Grot

Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Radość” działa od kwietnia 2011r. W  kwietniu 2012 roku nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym i jest partnerem dla władz Gminy w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych. W obecnej chwili  Stowarzyszenie zrzesza 20 członków, są to osoby uzależnione, współuzależnione oraz DDA (dorosłe dzieci alkoholików). Członkiem  „Radości” może zostać każda  osoba, która jest abstynentem – promuje trzeźwy i zdrowy styl życia. Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Gminnym Centrum Kultury (niski parter) w Wolanowie ul. Radomska 20 .

Główny celem Stowarzyszenia jest pomoc osobom uzależnionym (od alkoholu, środków psychoaktywnych, i zachowań nałogowych np.:  Internetu, hazardu i itp.) oraz ich rodzinom. Działamy również w obszarze zapobiegania zjawiskom wykluczenia społecznego.  

Spotkania osób związanych ze Stowarzyszeniem odbywają się w poniedziałki oraz środy w godz. 17:30 – 20:00. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy Wolanów Stowarzyszenie może korzystać z fachowej pomocy terapeutycznej oraz psychologicznej. Naszym celem jest utworzenie osobnych grup wsparcia dla uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA, ponieważ każda z tych grup ma inne potrzeby. Uczymy się wzajemnie wspierać oraz wskazujemy jak przetrwać kolejny dzień bez alkoholu.  Zdobywamy wiedzę na temat uzależnień poprzez wymianę doświadczeń,  szkolenia , konferencje oraz warsztaty,  w których biorą udział nasi członkowie.

Chcąc pogłębiać wiedzę Stowarzyszenia uczestniczymy także w konferencjach, Nasi Członkowie brali udział w m.in. następujących : Prowadzenie edukacji publicznej z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom” 05.12.2011r. w Radomiu, dnia 23.07.2012r. „Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – szanse i wyzwania” zorganizowaną przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie. Od maja 2012r. Stowarzyszenie jest członkiem Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, dzięki temu poznajemy inne Kluby, wymieniamy się uwagami, pomysłami oraz uczestniczymy w cyklu szkoleń „Wspólnie znaczy lepiej”.

W poniedziałki (od września 2012r.) są przeprowadzane dla członków Stowarzyszenia oraz ich rodzin, warsztaty z zakresu poradnictwa zawodowego przez doradców zawodowych z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu. Obecnie nasi członkowie rozpoczynają szkolenie „Ekonomia społeczna – ekonomia sukcesu” organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Simplicite In Lex”. Szkolenie jest realizowane z projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i ma na celu pozyskanie kompleksowej wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego. Ponadto gościliśmy w naszym Stowarzyszeniu Siostrę Annę Zabieglik, która opowiadała nam o swojej odpowiedzialnej  i bardzo ciężkiej pracy na misji w Kenii - uczestnicy seminarium  byli pod wrażeniem jak osoby żyjące w bardzo ciężkich warunkach radzą sobie w codziennym życiu z przeciwnościami losu.   

Oprócz spotkań tematycznych  organizujemy spotkania rodzinne - integracyjne, takie jak np.:
· Spotkania Wigilijne i Wielkanocne;
· Msze trzeźwościowe, po których wspólnie idziemy na ciasto i kawę;
·
Uroczystości z okazji rocznic abstynencji;
· Wyjścia do teatru.

Planujemy również organizować wydarzenia cykliczne:
· Dzień Matki,  Dzień  Dziecka i  Ojca;
· Mikołajki dla dzieci;
· Trzeźwościowe zabawy sylwestrowe i karnawałowe;
· Spotkania z ciekawymi ludźmi.

W ramach wydarzeń integracyjnych uczestniczymy w:
· Wyjazdy na rocznice klubowe;
· Fora trzeźwościowe;
· Zloty abstynenckie, itp..


Sport i rekreacja, to ważny element w terapii osób uzależnionych i życiu stowarzyszenia. Jesteśmy pomysłodawcą RAJDU TRZEŹWOŚCIOWEGO „Gminnie rodzinnie”, który zorganizowaliśmy   przy współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Centrum Kultury.

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA