9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Gminne Centrum Kultury
 - Wieczór magii
 - Rajd rowerowy 2011
 - Plenerowy Wieczór ze Sztuką
 - Konkurs MOJA RODZINA
 - Konkurs na naśmieszniejszą i najbardziej wesołą fotografię wakacyjną
 - Festyn rodzinny 2011
 - Mikołajki 2011
 - kiermasz bożonarodzeniowy 2011
 - Wigilia Mieszkańców Wolanowa 2011
 - Ferie 2012
 - Seniorzy z Wolanowa w Sejmie
 - Kiermasz wielkanocny 2012
 - DZIEŃ DZIECKA 2012
 - Zakończenie roku artystycznego w GCK
 - Strażacki piknik rodzinny w Bieniędzicach
 - Rajd rowerowy 2012
 - Festyn rodzinny 2012
° Gminna Biblioteka Publiczna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Seniorzy z Wolanowa w Sejmie
Seniorzy z Wolanowa w Sejmie

W środę 14 marca 2012 r. członkowie Stowarzyszenia Seniorów z Wolanowa dzięki uprzejmości i ofiarności posła na Sejm Zbigniewa Kuźmiuka oraz zaangażowania Wójta Gminy Wolanów Krzysztofa Murawskiego udali się na wycieczkę do Warszawy.

Mimo deszczowej aury humor nie opuszczał naszych szanownych seniorów. Wędrując po uliczkach Warszawy z zaciekawieniem oglądali cenne zabytki Starego Miasta ,słuchając opowieści przewodnika -  Przewodniczącego Rady Gminy pana Jacka Murawskiego. Pan Jacek nie zapomniał wspomnieć  o Teatrze Wielkim, Zamku Królewskim, kolumnie Zygmunta , pałacu Krasińskich i wielu innych skarbach naszego kraju. Seniorzy odwiedzili także Archikatedrę Warszawską p.w. Męczeństwa Św. Jana, w której miało miejsce wiele ważnych wydarzeń historycznych.

Głównym punktem wyjazdu był pobyt w Parlamencie. Dzięki pomocy pani Małgosi Janasz- dyrektor biura pana Kuźmiuka, która również towarzyszyła wycieczce zaproszeni przez Posła Kuźmiuka mieszkańcy Gminy Wolanów zasiedli w loży na Galerii Sejmowej, wysłuchali przygotowanej przez pracowników Wszechnicy Sejmowej prelekcji na temat historii oraz zasad funkcjonowania Sejmu RP. Następnie odbyło się spotkanie z posłem Kuźmiukiem, który opowiedział o swojej pracy w Parlamencie, przybliżył zagadnienia bieżącej polityki oraz odpowiedział na liczne pytania swoich gości. Po spotkaniu poseł udał się na obrady, w których na żywo uczestniczyli również Seniorzy. Wszyscy byli  zaciekawieni jak wygląda praca w takim miejscu, w którym zapadają decyzje istotne dla wszystkich Polaków. Z pewnością cieszył fakt, że w tym dniu na obradach zjawiło się wielu posłów i można było zobaczyć z bliska ludzi, których na co dzień ogląda się w telewizji.

Po obiedzie zjedzonym w nastrojowej atmosferze, w jednej z restauracji warszawskich, wybranej na tę okoliczność przez pana posła Kuźmiuka, uczestnicy wyjazdu  udali się podziwiać Stadion Narodowy.

 Ostatnim miejscem wyprawy okazała się Świątynia Opatrzności Bożej, w której murach mieści się Panteon Wielkich Polaków oraz relikwia Błogosławionego Jana Pawła II. Wielu chciało zobaczyć ogromną, ale jednocześnie wdzięczną konstrukcje tego kościoła.

Podróż do domu uprzyjemniały przyśpiewki naszych melodyjnych pań seniorek, które w taki sposób chciały podziękować organizatorom i sponsorom tego wyjazdu.

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA