9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

imie: anna data: 2012-06-04 16:57:59
pytanie:
czy opóźnienia z publikacjami raportów z posiedzeń rad gminy są celowe?Po to by mieszkańcy jak najmniej wiedzieli co się dzieje w Gminie? ostatnie umieszczone posiedzenie z marca, a mamy czerwiec i tak jest za każdym razem! szkoda pisać... i tak nikt nie słucha

odpowiedź:
Zgodnie z § 29 ust. 4 pkt 1 Statutu Gminy Wolanów, każdy porządek obrad sesji Rady Gminy obejmuje m.in. przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji. Na sesji planowanej na czerwiec br. zostanie przyjęty poprzez głosowanie protokół z sesji poprzedniej tj. z dnia 20.04.2012r. i dopiero wówczas protokół ten zostanie zamieszczony na stronie BIP.
imie: Mikołaj data: 2012-05-29 21:45:27
pytanie:
Szanowny Panie,

Gdzie można zapoznać się z wykazami sołtysów i składami Rad Sołeckich w gminie Wolanów? Czy możemy się spodziewać publikacji takich w internetowym BIP-ie, jeśli tak, to kiedy?

z poważaniem,
Mikołaj Wilk

odpowiedź:
Wykaz sołtysów wybranych na obecną kadencję tj. 2011-2015 znajduje się na stronie gminy (www.wolanow.pl) w zakładce „wybory”. Niniejszy wykaz, zgodnie z Pana sugestią zostanie uzupełniony w najbliższym czasie o składy rad sołeckich.
imie: Kasia data: 2012-03-22 19:25:35
pytanie:
Czy będzie otwarte przedszkole w Sławnie? Jeżeli tak to kiedy? Jeżeli nie to dlaczego? Proszę o odpowiedź.

odpowiedź:
Działania w celu uruchomienia przedszkola w Sławnie podjęte zostały w roku 2011, w którym ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Opracowana dokumentacja przewiduje generalny remont murowanej części budynku wraz z dociepleniem ścian i wykonaniem izolacji fundamentów oraz dobudowę niezbędnych pomieszczeń m.in. kotłowni wraz z instalacją centralnego ogrzewania , kuchni, pomieszczeń dla personelu oraz łazienek. Koszt całego zadania wg kosztorysu przekracza znacznie kwotę jaką Rada Gminy uchwaliła na ten cel w budżecie na rok 2012.
Wobec powyższego w roku bieżącym zadanie to nie będzie realizowane. Dysponując gotową dokumentacją techniczną i pozwoleniem na rozbudowę budynku oraz znając koszty inwestycji planuje się rozpoczęcie tego zadania w roku 2013.
imie: Maria data: 2011-08-24 15:06:47
pytanie:
Dzień dobry:)
Piszę już kolejny raz (chyba 3) i nadal nie otrzymałam odpowiedzi na bardzo nurtujące mnie pytanie czy świadectwo ukończenia klasy jest odpłatne. Wydaje mi się że nie jest to pytanie wychodzące poza kompetencje i obowiązki Pana Wójta, bo z tego, co wiem szkoła jest zależna od gminy i Pan Wójt ma duży udział i wpływ na to co dzieje się w szkołach w gminie. Także czekam na odpowiedź i mam nadzieję że uzyskam ją. Pozdrawiam. Maria

odpowiedź:
Świadectwa szkolne promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły wydawane są przez szkoły, które jak jednostki gminy działają w obrębie określonym prawem oświatowym. Kwestie opłat za świadectwa szkolne regulują również konkretne akty prawne i zgodnie z § 26 ust.1i 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych - /Dz.U. nr 97 poz.624 / - świadectwa oraz ich kopie są wydawane odpowiednio przez szkoły nieodpłatnie.
imie: Barbara data: 2011-03-28 13:53:52
pytanie:
Czy pytanie dotyczące Policji i Poczty nie jest istotne i pożyteczne z punktu widzenia prowadzonej polityki informacyjnej gminy? Czy od początku lutego do końca marca nikt nie zadał istonego pytania?

odpowiedź:
W sprawie Policji od dwóch miesięcy toczą się rozmowy i negocjacje - oficjalnego stanowiska władz Policji jeszcze nie ma. Są jednak wstępne ustalenia, że Komisariat Policji w Wolanowie nie zostanie zlikwidowany, a będzie podlegał pod kierownictwo w Zakrzewie. Nie zmieni się liczba pracowników komisariatu w Wolanowie i będzie funkcjonował tylko odział prewencji. Celem tej reorganizacji jest zwiększenie liczby policjantów w terenie.
W sprawie Oddziału Poczty Polskiej w Wolanowie z informacji nieoficjalnych wiem, że do końca roku poczta nie będzie likwidowana
Oficjalnie Dyrekcja Poczty nie konsultuje tych kwestii z władzami gminy.
imie: Łukasz data: 2011-03-25 14:17:24
pytanie:
Witam! Dużo było mowy przed wyborami o "Orliku", czyli boisko ze stuczną murawą. Czy nasz gmina doczeka się tej inwestycji?

odpowiedź:
Taką inwestycję mamy w planach na najbliższe lata. Nie będzie to typowy Orlik, lecz kompleks boisk towarzyszący hali sportowej, której projekt był wykonany w roku 2007, a w roku bieżącym planujemy rozpoczęcie pierwszego etapu budowy tej inwestycji. Projekt obejmuje budowę hali sportowej z pełnowymiarowym boiskiem i widownią oraz boisko do piłki nożnej z trybunami oraz bieżnie i boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Ponadto informuję, że od 30.03.br gmina Wolanów jest członkiem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej. Liczymy, na wsparcie Klubu
i korzyści z nawiązanych kontaktów.
imie: KAziek data: 2011-03-24 14:51:54
pytanie:
Czy w naszej gminie powstanie Orlik 2012?

odpowiedź:
Jw.
imie: jola data: 2011-03-24 13:31:38
pytanie:
Kto odpowiada za bezpańskie psy błąkające się po naszej gminie? Do kogo można zwrócić się o interwencję? W okolicy szkoły w Bieniędzicach krążą dwa takie psy, w Jarosławicach koło przystanku jeden, w Zabłociu również, ostatnio jadąc przez Kowalę też widziałam takiego wygłodzonego nieboraka. Może ktoś z gminy zrobiłby z tym porządek zanim dojdzie do tragedii. Dobrze by było Panie Wójcie również nakładać mandaty na właścicieli, którzy nie trzymają swoich pupili w odpowiednich kojcach i psy wychodzą na drogę. Strach wyjść z dzieckiem na spacer.

odpowiedź:
Bezpańskie psy są dużym problemem w wielu gminach. Znam sytuację na naszym terenie, gdyż na każdym zebraniu, w którym uczestniczyłem w czasie wyborów sołeckich te sprawy były zgłaszane przez mieszkańców. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt gmina w drodze uchwały Rady Gminy reguluje sposób wyłapywania bezpańskich psów oraz dalsze z nimi postępowanie - czyli przekazanie do schroniska na podstawie stosownych porozumień. Taki projekt uchwały jest obecnie konsultowany z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Lecz wiem, że taka uchwała niczego sama nie zmieni. Schronisko w Radomiu odmawia przyjęcia bezpańskich psów, gdyż na tą chwilę jest przepełnione. Prawo nie zezwala na bezzasadne uśmiercanie zwierząt, jest to możliwe w szczególnych przypadkach. Wiec problem się nawarstwia. Być może otwarcie schroniska na terenie gminy Wolanów lub innej pobliskiej - taki sposób na ten problem będziemy rozważać.
Są to kolejne obowiązki gminy, z którymi wiążą się duże wydatki, gdyż jedna z firm dość odległych od Wolanowa zażądała za wyłapanie i opiekę nad psami kwotę 1600zł od sztuki. Po kilku dniach jednak wycofała swoją ofertę.
imie: Marta data: 2011-03-18 10:15:40
pytanie:
Czy stowarzyszenie „Dla Przyszłości Gminy Wolanów” w ramach projektu „Sprawni, bezpieczni i zdrowi” sfinansowanego z środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich analogicznie do organizowanej aktualnie nauki pływania zorganizuje kurs tańca? Myślę, że taka inicjatywa cieszyłaby się dużym powodzeniem wśród dzieci.

odpowiedź:
Propozycje przekażemy do działających na terenie gminy Stowarzyszeń oraz do szkół.
imie: Kamil data: 2011-03-17 19:45:37
pytanie:
Chciałem się zapytać pana wójta, czy będzie budowy orlik. xD

odpowiedź:
Jw.
1 do 10 z 23
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA