9 maja 2013. imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
  × strona główna
° Gminne Centrum Kultury
 - Wieczór magii
 - Rajd rowerowy 2011
 - Plenerowy Wieczór ze Sztuką
 - Konkurs MOJA RODZINA
 - Konkurs na naśmieszniejszą i najbardziej wesołą fotografię wakacyjną
 - Festyn rodzinny 2011
 - Mikołajki 2011
 - kiermasz bożonarodzeniowy 2011
 - Wigilia Mieszkańców Wolanowa 2011
 - Ferie 2012
 - Seniorzy z Wolanowa w Sejmie
 - Kiermasz wielkanocny 2012
 - DZIEŃ DZIECKA 2012
 - Zakończenie roku artystycznego w GCK
 - Strażacki piknik rodzinny w Bieniędzicach
 - Rajd rowerowy 2012
 - Festyn rodzinny 2012
° Gminna Biblioteka Publiczna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Wolanów
tel. +48 48 618-60-51
gmina@wolanow.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Gminne Centrum Kultury
Ferie w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie

     Podczas dwutygodniowych ferii w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie, w dniach od 28.01 do 06.02 odbyły się liczne zajęcia oraz wyjazdy zorganizowane dla dzieci
i młodzieży z terenu naszej gminy. Zajęcia odbywały się  w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie, Świetlicy w Mniszku oraz w Szkole Podstawowej w Sławnie. Każdego dnia nasi mali oraz Ci starsi podopieczni mogli znaleźć coś interesującego dla siebie.
    W każdej z placówek, w poniedziałki odbywały się zajęcia taneczne,  gdzie dzieci mogły poznać  podstawowe kroki tańca towarzyskiego , pod okiem pani Grażyny Magiery ze Studia Tańca Moniki i Romana Pawelców.
     Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z rękodzieła artystycznego oraz zajęcia plastyczne. Powstało w tych dniach wiele ciekawych prac, które będzie można nabyć na najbliższym kiermaszu organizowanym przez Centrum Kultury.
    Olbrzymią furorę zrobił konkurs piosenki karaoke. Wszyscy chętnie brali w nim udział a ku naszej uciesze śpiewaniem zaraziliśmy również  męską część naszej młodzieży. Poza karaoke, zorganizowane były również popołudnia bajkowe.
    W dniu 07.02 wspólnie świętowaliśmy Tłusty Czwartek i zgodnie  tradycją,  w dniu tym wszyscy zajadali się pączkami i faworkami,  a dzieci wypiekały własnoręcznie przygotowane  ciasteczka. Na koniec tego słodkiego dnia odbyła się zabawa karnawałowa.
    Dla tych którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach podczas ferii czekała nagroda w postaci wyjazdu. Dla młodszej grupy była to wycieczka do Hula Parku w Radomiu, natomiast dla młodzieży  - wyjazd  do kręgielni MK Bowling.
    Poza zajęciami cyklicznymi podczas ferii,   jak zawsze można było korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Centrum:  ping-ponga,  bilardu, komputerów, gier planszowych itp. Podczas ferii odbywały się stałe zajęcia z aerobiku oraz „zumby”.
    Na zakończenie tych wolnych od szkoły zimowych dni,  odbyło się ognisko na placu przy Świetlicy w Mniszku. Poza kiełbaską nie zabrakło oczywiści wojny na śnieżki oraz konkursu na najpiękniejszego bałwana. Dzieci z Wolanowa oraz Strzałkowa miały zapewniony dojazd na miejsce, dzięki czemu wszyscy razem mogliśmy pożegnać ten wolny czas.
Przygotowało:
Gminne Centrum Kultury
w Wolanowie
    


FERIE ZIMOWE W GMINNYM CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE !

 
Wigilijne spotkanie Stowarzyszenia Seniorów

Dnia 9 stycznia w Gminnym Centrum Kultury odbyło się wigilijne spotkanie Stowarzyszenia Seniorów. Po powitaniu przybyłych gości nastąpiło odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza i dzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło szczerych, serdecznych życzeń. Miłą niespodzianką dla przybyłych gości było pojawienie się zespołu Wolanianki, który odniósł wielki sukces w konkursie kolęd w Przytyku. Po wspólnym śpiewaniu kolęd seniorzy uczestniczyli w dyskusji dotyczącej naszej gminy, zadawali pytania pracownikom Urzędu Gminy. Całe spotkanie miało rodzinny charakter, odzwierciedlający klimat świąt.

 Wigilia w Urzędzie Gminy

 20. grudnia 2012 roku w Urzędzie Gminy w Wolanowie odbyła się uroczysta Wigilia. Wśród przybyłych gości byli pracownicy Urzędu, na czele z Panem wójtem, Krzysztofem Murawskim oraz panią Sekretarz, Małgorzatą Szczepaniak. Swoją obecnością zaszczycił nas także ksiądz wikary z tutejszej parafii. Wigilię rozpoczęło wspólne kolędowanie, przygotowane przez pracowników Gminnego Centrum Kultury, z udziałem pięknie śpiewających dzieci z naszej gminy. Po krótkim występie i wspólnym kolędowaniu nastąpiło odczytanie fragmentu ewangelii wg świętego Łukasza, następnie wszyscy zaczęli składać sobie życzenia. Miła atmosfera, wigilijne potrawy i świąteczny nastrój towarzyszyły do końca tej uroczystości.Wigilia Wolanowa

Dnia 20. grudnia 2012 roku w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbyła się wigilia z udziałem mieszkańców Wolanowa. Przybyłych gości powitała pani Sołtys – Teresa Pankowska, dziękując wszystkim za obecność i podkreślając, jak ważne są takie wspólne spotkania. Następnie mieszkańcy, włączyli się do wspólnego kolędowania, które rozpoczęły i poprowadziły dzieci, przygotowane przez instruktora Gminnego Centrum Kultury. Wigilię urozmaiciła obecność znanego w naszym regionie pisarza – Zenona Gierały, mieszkającego na stałe w Radomiu, autora wielu książek dotyczących Ziemi Radomskiej.   Wspólne życzenia, dzielenie się opłatkiem i wyjątkowa oprawa tego wigilijnego wieczoru wprawiła nas w świąteczny nastrój zadumy. Na kolejne wigilijne spotkanie zapraszamy już za rok!


Zabawa mikołajkowa w Gminnym Centrum Kultury

6 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie oraz 7 grudnia w świetlicy w Mniszku odbyły się zabawy mikołajkowe dla dzieci z naszej gminy. Uczestnikami były zarówno maluchy, jak i dzieci nieco starsze. Przepiękna, gwiazdkowa scenografia i moc atrakcji towarzyszyły tym niezapomnianym chwilom. Mikołaj wraz z pomocnikami pojawił się na miejscu punktualnie. Wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach, konkursach i tańcach, otrzymały także bogate paczki pełne słodyczy. Dzieci były zabawiane także przez zespół doświadczonych pedagogów i animatorów, który już po raz kolejny zawitał w naszej gminie – mowa oczywiście o Eduminkach. Wszystko to sprawiło, że tegoroczna zabawa mikołajkowa na pewno pozostanie w pamięci najmłodszych, w końcu uśmiech nie zniknął z ich twarzy do końca zabawy. Czekamy na powrót Mikołaja, już w przyszłym roku!

Przygotowało
Gminne Centrum Kultury    W dniu  30 listopada 2012 roku Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zorganizowało dla dzieci popołudnie z tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi.
    Zabawę zaczęto od wypiekania ciasteczek z przepowiednią. Każde dziecko mogło później wylosować swoje ciasteczko i dowiedzieć się co go czeka w przyszłości. Część ciasteczek dzieci przygotowały dla siebie, a część na andrzejkowe karaoke dla młodzieży i dorosłych- mając przy tym nie lada zabawę. Najwięcej radości jednak sprawiało wydobycie karteczki z wróżbą oraz sama konsumpcja, słodkiej przepowiedni. Na naszych milusińskich czekało wiele ciekawych gier , zabaw i wróżb przede wszystkim . Wiele radości i śmiechu wzbudziły wróżby „wyścig butów” oraz losowanie obrączki, różańca czy pieniążka. Dzieci mogły dowiedzieć się również jaki zawód będą wykonywały oraz jak na imię będzie miała ich druga połówka.  Poszczególne wróżby przeplatane były tańcem i grami.
    Kiedyś wróżby andrzejkowe traktowane były bardzo poważnie, dziś przez dorosłych  traktowane z przy mrużeniem oka są pretekstem do dobrej zabawy. Dla dzieci natomiast są prawdziwym wyznacznikiem  tego co ich czeka dla tego warto podtrzymywać tę tradycję.


Uwielbiasz rękodzieło i robótki ręczne?

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z Decoupage (technika ozdabiania przedmiotów wzorem z papieru lub serwetki ozdobnej).

Zajęcia odbywać  się będą w budynku Szkoły Podstawowej
w Sławnie w każdy czwartek w godz.16:00 - 18:00.
  

Zapisy u Pań Wychowawczyń klas. 

Zapraszamy!

Przygotowało:
Gminne Centrum Kultury


Zaproszenie na zabawę mikołajkową


ZUMBA w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie

ZUMBA

     Wszystkich zainteresowanych oraz chociażby ciekawych zapraszamy na bezpłatne zajęcia do Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie oraz do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie. A więc wskakujemy w wygodny strój, zabieramy ze sobą dużo siły,  butelkę wody , oraz pozytywną energię. Dla osób które zastanawiają się na czym polega Zamba- parę słów o jej fenomenie.
    ZUMBA to zainspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i aerobiku. Jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę oraz dba o naszą kondycję.
    Proste kroki taneczne, łatwe kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej zabawy. Zumba jest ŁATWA  ,zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowy, kondycyjnych lub umiejętnościowych.
    Lekcja z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi  ciało. Tworząc koncept fitness-zabawy i zamieniając mordercze brzuszki na intensywny taniec przy fajnej energicznej muzyce – sprawia ,że ćwiczenia mogą być świetną zabawą
ZAPRASZAMY !!!

Przygotowało Gminne Centrum Kultury


 Plakat do pobrania >>>

„Nie ważne ile się ma lat, ważne ile się ma ludzi wokół siebie.”

    W dniu 14.11.2012 r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie , po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Seniora. W dniu tym oprócz Szanownych jubilatów z naszej gminy nie mogło zabraknąć jej gospodarzy - Pana Wójta Krzysztofa Murawskiego oraz Pani Sekretarz Małgorzaty Szczepaniak. Spotkanie rozpoczęło się życzeniami kierowanymi do przybyłych gości po czym Seniorzy mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczestników zajęć Koła Teatralnego z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie. Występ poświęcony był twórczości i życiu Agnieszki Osieckiej. Nie mogło zabraknąć recytacji oraz śpiewania jej najpiękniejszych utworów, a całość uzupełniały filmy wyświetlane na ekranie. Dzięki przepięknemu głosowi naszej stażystki– Olgi Nawary ora gościnnie śpiewającemu Łukaszowi Janczakowi, nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Pani Oldze udało się rozśpiewać nie tylko naszych kochanych solenizantów ale również  Pana Wójta oraz Panią Sekretarz. Nasi drodzy seniorzy mogli wspólnie świętować swój dzień przy ciepłej herbatce, słodkim poczęstunku oraz przy blasku świec co jeszcze bardziej podsycało tą ciepła atmosferę.
    Nas koniec przepięknego i wzruszającego przedstawienia Szanownym Seniorom zostały wręczone artystyczne upominki wykonane w gminnym Centrum Kultury. Były nim, ręcznie wykonane ramki z grupową fotografią członków Gminnego Klubu Seniora. Mamy nadzieje, że fotografia ta przypominać im będzie nie tylko to ile mają lat , ale ile osób maja wokół siebie.

Przygotowało Gminne Centrum Kultury

„Ja nie chcę spać…” czyli Wieczorek poetycki w Gminnym Cetrum Kultury w Wolanowie.
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

Nastrojowa atmosfera, jesienny wystrój, świece na stolikach, liście i niepowtarzalny klimat – tak w skrócie można opisać wieczorek poetycki, który odbył się 29.10.2012 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie. Spotkanie to było poświęcone życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. Mogliśmy posłuchać informacji na temat życia osobistego poetki, jak również przebiegu jej kariery.  Nie zabrakło recytacji  i śpiewania najbardziej znanych tekstów, usłyszeliśmy między innymi takie utwory, jak: „Damą być”, „Oczy tej małej”, „Wariatka tańczy”, „Na całych jeziorach Ty”, „Nie żałuję”. Występujące dzieci przypomniały nam największe przeboje artystki, a całości dopełniły filmy wyświetlane na ekranie.

Wśród przybyłych gości byli pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kultury, rodzice występujących podczas wieczorku dzieci oraz mieszkańcy Wolanowa.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania, już niebawem!


Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie

Zaproszenie na wieczorek poetycki
NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI...
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

Niestety w Wolanowie, jak i w innych rejonach Polski wakacje również dobiegły końca. Jednak żeby dzieciom nie było smutno Gminne Centrum Kultury w Wolanowie przygotowało dla wszystkich chętnych gości i stałych bywalców niemałą imprezę. W dniu 31 VIII2012r. w Świetlicy w Mniszku odbyło się uroczyste pożegnanie lata. Na tę okazję zaplanowano wernisaż prac uczestników letnich zajęć w centrum kultury. Były nagrody i wyróżnienia. Poza tym ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego ,,Gmina Wolanów w obiektywie”. Chętnych do robienia zdjęć najpiękniejszych zakątków naszej gminy nie brakowało. Gminne Centrum Kultury nagrodziło laureatów konkursu:  Patrycję Wiaderek- I miejsce, Jakuba Jedlikowskiego- II miejsce, Paulinę Sławińską- III miejsce oraz Małgorzatę Rojek- wyróżnienie . Aby umilić czas wszystkim zebranym gościom rozpalono ogromne ognisko z kiełbaskami. Wszyscy z utęsknieniem wspominali nasze wspólne, letnie wycieczki: na basen do Adua Parku w Radomiu, do kręgielni, do kina, nad zalew w Toporni, rajd rowerowy w okolice zalewu w Domaniowie oraz pierwszy zorganizowany wyjazdowy plener malarski do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i do Chęcin. Ogromnym zainteresowaniem podczas wieczornego spotkania, cieszyły się także wspólne zabawy integracyjne przy muzyce oraz konkursy.
 Serdecznie dziękujemy Wszystkim przybyłym gościom, a przede wszystkim uczestnikom zajęć w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie oraz w Świetlicy w Mniszku. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z minionych wakacji (klikając na zdjęcie obok).Oczywiście serdecznie zachęcamy do udziału w zajęciach podczas roku szkolnego. Ruszamy od 1 października.

Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie

Aerobik w Gminnym Centrum Kultury!

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie oraz Świetlica w Mniszku od 3IX 2012r. zapraszają wszystkie chętne panie, w każdym wieku, na aerobik! Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy: w Wolanowie o 18.00 natomiast w Mniszku o 19.00. Pragniemy także utworzyć grupę: ,,40plus”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3IX 2012r. (poniedziałek) w budynku Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie, przy ul. Radomskiej 20. Zapraszamy!

Przygotowało Gminne Centrum Kultury

 Plakat w formacie PDF >>>

JEST JUŻ PLAC ZABAW DLA DZIECI W WOLANOWIE!
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

W sobotę, 7 lipca 2012r odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw w Wolanowie.
Inicjatorem utworzenia atrakcyjnego obiektu dla dzieci była Rada Sołecka Wsi Wolanów, w tym Sołtys Wolanowa p. Teresa Pankowska, która była także sponsorem nagród i poczęstunku dla najmłodszych. Do organizacji imprezy włączyło się Gminne Centrum Kultury w Wolanowie, które z pomocą animatorów z „Eduminków’ zapewniło dzieciom dużo atrakcji w postaci zabaw i konkursów.
Na  godz. 14.00 na zaproszenie Pani Sołtys przybyła  Sekretarz Gminy Wolanów oraz najmłodsi mieszkańcy Wolanowa wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Po krótkim przemówieniu, Pani Sołtys poprosiła  dzieci o oficjalne  przecięcie wstęgi i otwarcie placu zabaw.
Głównym punktem programu było malowanie bajkowego graffiti. Tym razem wykazali się nieco starsi chłopcy, mieszkańcy Wolanowa. Mimo uciążliwego upału dzielnie tworzyli  bajkową scenerię, która będzie umilała dzieciom zabawę na placu. Nie zabrakło dla nich podziękowań, oklasków i nagród.
Wszystkie zainteresowane miłą i przyjemną zabawą dzieci zapraszamy do Wolanowa na plac zabaw. Wszystkich użytkowników placu zachęcamy do zapoznania się z „Regulaminem korzystania z placu zabaw” i jego przestrzegania. Czeka na Was wiele atrakcji, w tym huśtawka, zjeżdżalnia, malutki drewniany domek z torem przeszkód, itd. Atrakcji jest wiele, jednak pamiętajmy, aby używać ich z głową i zachować zasady elementarnego bezpieczeństwa i wychowania! Zabawki i zjeżdżalnie służą maluchom i niech tak pozostanie, w końcu tak długo czekali na swój kącik zabaw.

Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie

WAKACJE 2012 W NASZEJ GMINIE!

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież z terenu Gminy Wolanów na spędzenie wolnego czasu wakacyjnego w towarzystwie pracowników oraz uczestników zajęć GCK oraz Świetlicy w Mniszku. Wszystkie atrakcje zaplanowane na czas letni są bezpłatne!
        W programie m.in.:
• zajęcia taneczne, aerobik, zajęcia plastyczne, sportowe, decoupage,
• zajęcia kulinarne, sesje fotograficzne
• wyjazdy nad zalew w Domaniowie, nad zalew w Toporni, do Chlewisk
• wycieczki do kina, kręgielni, na basen
• ogniska, rajdy rowerowe, plenery plastyczne
Liczba miejsc na wszystkie wyjazdy jest ograniczona z powodów bezpieczeństwa wynikającego z przepisów BHP! Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do GCK i Świetlicy w Mniszku. Wszystkich uczestników wycieczek obowiązują za każdym razem zapisy oraz zgody na wyjazd podpisane przez rodziców lub opiekunów, wraz z numerem telefonu oraz legitymacje szkolne!

INFORMACJA W NASZYCH PLACÓWKACH ORAZ POD NR TEL: 48 618 60 51 WEW.57
 

 Plan na wakacje >>>

GMINA WOLANÓW W TWOIM OBIEKTYWIE…


 Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: ,,Gmina Wolanów w obiektywie”. Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie uroków własnego miejsca zamieszkania- Gminy Wolanów, kształtowanie wyobraźni poprzez tworzenie prac fotograficznych, zachęcanie mieszkańców terenu Gminy Wolanów do rozwijania swoich zainteresowań, dostrzegania urokliwych miejsc w codziennym życiu, rozwijanie wrażliwości na otaczające piękno.
 Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Wolanów powyżej 12 roku życia. Głównym warunkiem uczestniczenia w konkursie jest przedstawienie fotografii, której motywem jest obszar Gminy Wolanów. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w konkursie. Czekają na Was cenne nagrody oraz możliwość zaprezentowania swojego talentu na wystawie podsumowującej konkurs czy pojawienie się wybranych fotografii w przewodnikach lub innych publikacjach prezentujących m.in. uroki Gminy Wolanów.
Więcej informacji w załączonym Regulaminie oraz pod nr tel: 48 618 60 51 wew. 57
Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie

 REGULAMIN KONKURSU >>>

Zapraszamy na Dzień Dziecka w GCK!

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na wyjazd zorganizowany z okazji  Dnia Dziecka. Jako pierwsi w dniu 31 maja 2012 r. (czwartek) na wycieczkę do Kręgielni w Galerii Rosa udadzą się dzieci i młodzież z klas V, VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Natomiast dzieci z klas 0- IV pojadą  na wyjazd do Parku Hula w Radomiu w dniu 4 czerwca 2012r. (poniedziałek). W związku z tym, że są to wyjazdy zorganizowane z okazji święta najmłodszych Gminne Centrum Kultury pokrywa cały koszt wyjazdów!
Zapisy przyjmujemy do dnia 28 maja 2012r. Liczba miejsc jest ograniczona z powodów bezpieczeństwa wynikającego z przepisów BHP. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do GCK i Świetlicy w Mniszku. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym obok lub pod nr tel: 48 618 60 51 wew. 57

GMINA WOLANÓW BIEGA!!!
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

W dniu 18 V 2012 r. ,w  piątek gmina Wolanów przyłączyła się do akcji ,,Polska biega”!
Organizatorem imprezy tj. biegu było Gminne Centrum Kultury w Wolanowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku.  W biegu wzieli udział dzieci i młodzież z klas IV, V i VI ze szkoły w Mniszku oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie. Do imprezy dołączyli także uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie. Łącznie pobiegło 90 osób! Trasą biegu była mała droga boczna prowadząca do miejscowości Rogowa. To dystans ok. 1,5 km. Tę trasę tę pokonaliśmy także z powrotem, czyli nasza długość trasy to 3km!
Akcję wsparło wiele osób m.in. była z nami gotowa w każdej chwili nieść pomoc pielęgniarka pani Małgorzata Żak, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mniszka oraz panowie policjanci z Komendy Policji w Radomiu z Wydziału Drogowego, którzy na czas biegu zablokowali ruch.
Bieg zakończyliśmy na terenie Świetlicy Wiejskiej w Mniszku. rozdaniem dyplomów oraz słodkich upominków biesiadując przy ognisku i śpiewając harcerskie piosenki. Nad całokształtem imprezy czuwali do końca pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie oraz nauczyciele w-fu ze szkół w Mniszku i Wolanowie.


Kiermasz wielkanocny
KONKURS PLASTYCZNY ,,STRAŻ POŻARNA W AKCJI” ROZWIĄZANY!

W miniony  czwartek, 9II 2012 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie został rozwiązany konkurs plastyczny, którego organizatorami byli: Zarząd Gminny Związku OSP w Wolanowie, Wójt Gminy Wolanów oraz Gminne Centrum Kultury. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI ze szkól podstawowych z terenu gminy Wolanów. I etap konkursu przebiegał w szkołach, gdzie nauczyciele odpowiedzialni za realizacje konkursu wybrali po ok. 10 prac. Prace te zostały przekazane do Gminnego Centrum Kultury- II etap-  gdzie specjalnie  powołana komisja wybrała spośród nich te najlepsze!

Podczas czwartkowego wernisażu, w którym uczestniczył Wójt Gminy Wolanów Krzysztof Murawski oraz przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP w Wolanowie : pani Irena Walczak, Zbigniew Seredyn, Zbigniew Bednarczyk, Adam Adamczycz, Marcin Suligowski; zostały wręczone nagrody. Nagrodę główną- cyfrowy aparat fotograficzny- za I miejsce ufundował Wójt Gminy Wolanów Krzysztof Murawski. Laureatką została Patrycja Kozyra, uczennica IV klasy PSP w Bieniędzicach. Pozostałe nagrody( odtwarzacz MP4, przenośna pamięć oraz zestawy słuchawek) zostały ufundowane przez Komendanta Zarządu Gminnego OSP Marcina Suligowskiego. II miejsce należało do Magdaleny Nawary z VI klasy PSP w Sławinie, III miejsce zajęła Emilia Golińska z VI klasy PSP w Wolanowie. Podczas uroczystości wręczono także wyróżnienia dla: Aleksandry Markiewicz (klasa VI PSP w Sławnie), Julii Bączek (IV klasa PSP w Mniszku), oraz Piotra Więcaszka (V klasa PSP w Mniszku). Upominki dla pozostałych wyróżnionych ufundowało Gminne Centrum Kultury.

Wszystkich chętnych , chcących obejrzeć prace plastyczne laureatów konkursu oraz pozostałe- równie piękne- zapraszamy na czasową wystawę tych prac do Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie przy ul Radomskiej 20! 

 

III Diecezjalny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie
 na balu w Białobrzegach!

4 lutego  br. w Białobrzegach odbył się III Diecezjalny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Tegoroczny bal o tematyce hawajskiej , zgromadził ponad 140 osób z całej diecezji radomskiej, a nawet gości spoza niej. Byli to nie tylko członkowie Domowego Kościoła  i ich znajomi, ale również sympatycy Ruchu.

Organizatorami tej imprezy były rodziny z Ruchu Światło- Życie  przy parafii Św. Trójcy w Białobrzegach. Uroczystego otwarcia Balu dokonał gospodarz parafii białobrzeskiej ks. Proboszcz Artur Hejda. Wszystkich gości powitali także Anna i Marek Kwiatkowscy pełniący posługę pary diecezjalnej w Domowym Kościele oraz przedstawiciele gospodarzy -Małgorzata i Marek Przychodzeniowie.

Choć  na zewnątrz dawał się we znaki siarczysty mróz , w środku panowały prawdziwie hawajskie klimaty. Charakter tego wieczoru podkreślały wspaniałe dekoracje wykonane przez p. Monikę Wziątek-Kaim i p. Ewelinę Czyżewską z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne gadżety, by każdy mógł poczuć sie choć w ten jeden wieczór , prawdziwym Hawajczykiem. Cały program artystyczny także podkreślał tematykę tego Balu.. Uczestnicy byli świadkami pokazów tanecznych prezentowanych przez młodzieżową formację taneczną ze szkoły tańca CMG z Radomia, oraz obejrzeli program kabaretu PoProstu z Radomia. Po północy - jak co roku - odbyły się wybory   Króla i Królowej Balu 2012r,  które wiodły poprzez liczne konkurencje  sprawnościowe i intelektualne.

Po wyborach i przekazaniu koron królewskich przez parę zwycięską z roku ubiegłego – nowej parze , odbyła się kwesta z której dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie młodzieżowej diakonii rekolekcyjnej w tym roku.

Ideą jaka przyświeca takim inicjatywom jak ten bal, jest krzewienie nowej kultury  zabawy  bez alkoholu, która dobrze znana jest w środowiskach wspólnot chrześcijańskich . To także ewangelizacja środowisk zewnętrznych. Trzeba pokazywać wszystkim , że można  bawić się bez alkoholu , wbrew ogólnym i powszechnym opiniom , że jest on niezbędny i wszechobecny  nie tylko w czasie zabaw, wesel, studniówek, 18-tek , a także podczas wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich i biznesowych. Na większości tych imprez ich uczestnicy podlegają presji  picia, a niektórym wydaje się, że bez  „dopingu” zabawa jest drętwa. Trzeba było być na III Balu Diecezjalnym, aby przekonać się na własne oczy że to nieprawda.

Małgorzata i Marek Przychodzeń

 

 

Noworoczne Spotkanie Stowarzyszenia Seniorów

W dniu 11.01.2012r. w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie o godzinie 1100 odbyło się Noworoczne Spotkanie Stowarzyszenia Seniorów. W imieniu Pana Wójta Krzysztofa Murawskiego Seniorom złożyli życzenia Pracownicy Urzędu Gminy Pani Monika Musiałek i Pan Michał Komorek i obdarowali Seniorów słodkościami. W programie spotkania znalazły się jasełka i Kolędy w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod kierunkiem Pań Nauczycielek Lidii Gomuły, Moniki Sadowskiej i Anny Bursy. Spotkanie przebiegało w serdecznej i nastrojowej atmosferze przy dźwiękach kolęd i blasku świec. Miłą niespodzianką tego spotkania było pojawienie się mikołaja, który obdarował dzieci i Seniorów słodyczami.

Klikając na zdjęcie obok można przejść do galerii fotograficznej naszego portalu, gdzie są zamieszczone fotografie z tej uroczystości.

FERIE ZIMOWE W GMINNYM CENTRUM KULTURY!!!

 Gminne Centrum Kultury w Wolanowie oraz Świetlica w Mniszku serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na wspólne spędzenie ferii zimowych, które zaczynamy już od 16 stycznia 2012r.

GCK przygotowało szereg atrakcji. Ferie rozpoczynamy od bezpłatnych zajęć tanecznych, prowadzonych pod patronatem Studia Tańca Państwa Moniki i Romana Pawelców. Oczywiście nie zabraknie także zajęć plastyczno- manualnych w dwóch grupach wiekowych. Kontynuować będziemy naukę gry na gitarze oraz aerobik. Gminne Centrum Kultury zaplanowało także spotkanie przy filmie, zabawę karnawałową, popołudnie z karaoke oraz wycieczkę do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Osoby, które regularnie będą uczęszczały na zajęcia podczas ferii wyjadą na wycieczkę na basen Neptun w Radomiu. Koszt każdej z wycieczek to tylko 6zł! W wyjątkowych sytuacjach, wcześniej zgłoszonych, Gminne Centrum Kultury pokryje cały koszt wycieczki.

Zapraszamy na zajęcia także w soboty 21 i 28 stycznia w godzinach miedzy 10.00 a 14.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wspólna zabawę, konkursy, gry oraz inne atrakcje !

Gminne Centrum Kultury czynne w godzinach:

·         Poniedziałek:  8.00 - 18.00

·         Wtorek:  8.00 - 19.00

·         Środa:  8.00 - 18.00

·         Czwartek:  8.00 - 18.00

·         Piątek:  8.00 - 19.00

·         Sobota:  10.00 - 14.00

,,DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI” W WOLANOWIE

W czwartek 5 stycznia 2012 r. z okazji organizowanego po raz pierwszy „Dnia  Wdzięczności” Wójt Gminy Wolanów zaprosił do  Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie grono osób angażujących się w pomoc innym. Było to  wyjątkowe spotkanie, które zgromadziło przedsiębiorców, społeczników, ludzi dobrej woli,  darczyńców i wszystkich przyjaciół którzy na co dzień wspierają i działają na rzecz  Gminy Wolanów i jej mieszkańców. 

Planując to uroczyste spotkanie chcieliśmy poświecić choć jeden dzień w roku na okazanie wdzięczności. Taki dzień, kiedy “zbieramy” otrzymane dobro, skupiamy w myślach ludzi, którym możemy być wdzięczni, także tych, którym być może nie okazaliśmy tej wdzięczności. 

Okazana   pomoc  objęła znaczną  część mieszkańców   naszej gminnej społeczności. Wśród obdarowanych są:

- przyszli  pacjenci ośrodka zdrowia, 

- dzieci i młodzież uczestniczący  w zajęciach sportowych piłki nożnej,  biegów i pływania,

- uczestnicy festynu rodzinnego. 

- uczniowie szkół z  terenu gminy

- grupa młodzieży z parafii Mniszek,

- dzieci z Kolonii Wawrzyszów. 

- rodziny w trudnej sytuacji materialnej.

Darowane zostały  pieniądze, przekazana i dowieziona  żywność, zakupione meble, sprzęty, huśtawka  i  karuzela.

Nie każdą pomoc da się przeliczyć na złotówki, bo ma ona wymiar o wiele droższy, gdyż niejednokrotnie był to podarowany czas, pomysł.

Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter. Pierwszy raz zostały wręczone specjalne nagrody-wyróżnienia:  ,,Anioły Wdzięczności 2011”.  Anioły to własnoręczny i autorski wyrób artystyczny Gminnego Centrum Kultury. Każdy z Aniołów to niepowtarzalny wzór, jedyny w swoim rodzaju.

 ,,Anioły Wdzięczności 2011” trafiły do:

- Pana Leszka Figarskiego- właściciela Zakładu Mleczarskiego „FIGAND”

- Pani Danuty Bełtowicz  – prezes Stowarzyszenia Dla przyszłości Gminy Wolanów”

-  Pani Anny Okrój – prezes Stowarzyszenia „Razem dla rozwoju”

Każdy  z  pozostałych zasłużonych uczestników spotkania otrzymał dyplom- podziękowanie oraz medal, również wykonany w Gminnym Centrum Kultury:

Wyróżniające medale trafiły do:

- Piotra Pawlaka-  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,, Pawlak”

- Rafała  Szczypińskiego - Hotel Maxima

- Lidii i Romana Dzik - Usługi transportowe

- Waldemara Klepacza - Zakład Naprawy Ciągników i Maszyn Rolniczych

- Roberta Płóciennika, Katarzyny i Grzegorza Kołaczów-  Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „PIK”

- Mariana Kotkowskiego-   Firma „DREWNOWKRĘT”

- Sławomira  Borkowskiego-  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DRUTPOL

- Wiesławay i Jana Ślażyńskich -  Przedsiębiorstwo Handlowo- transportowe  PRYMUS-AGD

- Andrzeja Pikiewicza-   Firma METAL ZBYT

- Mirosława Dzik-  Firma  „DAKMET”

- Agnieszki Stefańczyk- „PIEKARNIA”w Wolanowie

- Agaty i Wojciecha Śliwskich-  Hurtownia Papiernicza AGA

- Krzysztofa  Jabłonki

- Ewy i Ireneusza Klimek -„Power Spedition”

- PRASEK Dealer PEUGEOT

- Marcina Suligowskiego

- Zofii Bielecka- emerytowanej nauczycielki z  PSP w Sławnie

- Księdza  Dominika Dryji – Parafia Mniszek

- Ewy Lipińskiej- dyrektor  Banku Spółdzielczego Rzemiosła O/ Wolanów

         Szczególne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie, a także dla ich nauczycieli: Doroty Bujak, Agnieszki Paździor, Jolanty Prawdy, Beaty Rosińskiej i Konrada Gałki, którzy  przygotowali przepiękną, nastrojową inscenizację  ,,Przyjaciel z nieba” . Przedstawienie bezpośrednio nawiązywało do tematyki Dnia Wdzięczności.

Nie przez przypadek także spotkanie odbyło się w przeddzień święta Trzech Króli, którzy w pokłonie złożyli dary Jezusowi. Tego dnia my- jako obdarowani chcieliśmy pokłonić się naszym darczyńcom i im podziękować.

Klikając na zdjęcie powyżej można przejść do galerii fotograficznej naszego portalu, gdzie są zamieszczone fotografie z tej uroczystości.

Więcej fotografii oraz krótki filmik, autorstwa pana Konrada Gałki, można zobaczyć przy użyciu poniższych linków:
https://picasaweb.google.com/wodnik999/PrzedstawienieArtystyczneUczniowZSOPSPPGWUrzedzieGminyWolanow#
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mrEEt4JOO0U

 

DZIEŃ SENIORA W GMINNYM CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

,, Źle jest zmarnować młodość, a już całkiem głupio zmarnować starość”. P. Kuncewicz

9 listopada 2011r. w Wolanowie, w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie obchodzono Dzień Seniora. Oprócz  Szanownych Seniorów Gminy Wolanów nie zabrakło także gości: pana Krzysztofa Murawskiego- wójta gminy Wolanów , proboszcza parafii św. Doroty w Wolanowie Tadeusza Kszczota oraz Michała Komorka- głównego specjalisty do spraw funduszy unijnych i organizacji pozarządowych w Urzędzie Gminy w Wolanowie.  Wszystkich zebranych powitała pani Monika Wziątek –Kaim z GCK. Zaproszeni goście złożyli Seniorom najlepsze życzenia, długich lat w zdrowiu, szczęściu i radości. Na ręce prezesa Stowarzyszenia Seniorów Tadeusza Skorży i pani Stanisławy Stańczyk członkini zarządu stowarzyszenia zostały wręczone kwiaty.

Czas spędzony w Gminnym Centrum Kultury uprzyjemnili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie. Młodzież przygotowała inscenizację na temat życia i pracy Królowej Jadwigi. Gdyby nie pani Małgorzata Jabłońska i towarzysząca jej pani Danuta Paluch- nauczycielki z PSP w Sławnie przedstawienie nie miało by miejsca. To dzięki ich pomysłom, zaangażowaniu i pracy młodzi aktorzy sprawili, ze niejednej pani popłynęły łzy podczas przedstawienia. Zachwycały wszystkich piękne kostiumy oraz niebanalna , oparta na faktach historycznych treść  inscenizacji. Całość uzupełniła specjalnie dobrana muzyka z epoki Królowej Jadwigi.

Na koniec przepięknego i wzruszającego przedstawienia Szanownym Seniorom oraz wszystkim przybyłym gościom zostały wręczone artystyczne upominki zrobione podczas zajęć w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie oraz w Świetlicy w Mniszku. Przepięknie zdobione słoiczki metodą    decoupage zostały przygotowane pod nadzorem pań- instruktorek: pani Doroty Skórnickiej i pani Eweliny Czyżewskiej.

Rozmowa, wzruszające chwile, słodki poczęstunek, dobre towarzystwo, możliwość spotkania pozytywnie nastawionych i przyjaznych ludzi to najlepsza terapia i sposób spędzania wolnego czasu dla tych , niegdyś nazwanych przez kogoś ,,ludźmi trzeciego wieku”.

Spotkanie z autorem bajek dla dzieci p. Wojciechem Krupą
Więcej fotografii można zobaczyć klikając na zdjęcie powyżej

W dniu 14.11.2011.o godz 1530 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Krupą autorem bajek dla dzieci. Podczas spotkania uczniowie PSP w Wolanowie zaprezentowali inscenizacjęi autora pt. "Lisek".
W trakcie spotkania Pan Wojciech Krupa czytał swoje bajki i wierszyki oraz zagadki. Odbyła się również gimnastyka na wesoło.
Dzieci miały możliwość zakupienia książek. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze.

Nastrojowe zajęcia plastyczne przy muzyce i nutce poezji
BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW I ICH DOMOWNIKÓW! (PŁATNIKÓW KRUS).
Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza do udziału w szkoleniach:
- wizaż i stylizacja paznokci,
- sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych,
- opiekun osób starszych,
- organizator usług cateringowych i imprez okolicznosciowych,
- mała gastronomia.
Gwarantujemy: zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie (ciepły posiłek i serwis kawowy), materiały szkoleniowe.
Zapisy i informacja w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie lub pod nr. tel: 48 618 60 51 wew. 57. Zapraszamy!
Wyjazd do Aqua Parku w Galerii Słonecznej w Radomiu!
Niestety wspaniały czas wakacji dobiega końca. Jest nam z tego powodu bardzo przykro. W związku z tym Gminne Centrum Kultury w Wolanowie, żeby poprawić nastrój kochanym przyszłym uczniom, organizuje ostatni podczas tych wakacji, wyjazd do Aqua Parku w Galerii Słonecznej w Radomiu, dnia 30 VIII 20011r. Zbiórka uczestników wyjazdu odbędzie się 30VIII 2011 r. o godz 9.15 przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie. Cena wycieczki to 6zł (przejazd autokarem). Gminne Centrum Kultury Pokrywa koszt biletów wejściowych na basen. W wyjatkowych sytuacjach, wcześniej zgłoszonych, koszt tej wycieczki może w całości sponsorować GCK!. Zapisy od czwartku 25VIII2011r. osobiście lub pod nr tel: 48 618 60 51 wew. 57. Wszystkich chcacych wziąć udział w zajęciach obowiazuje zgoda rodziców i przestrzeganie regulaminu. W Aqua parku obowiazuję czepki!!!Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy:)
Uroczyste otwarcie świetlicy oraz remizy strażackiej w Strzałkowie
kliknij na foto aby zobaczyć więcej zdjęć!

W dniu 14 sierpnia 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy oraz remizy strażackiej w Strzałkowie. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy oraz zaproszeni goście m.in. senatorowie oraz posłowie Ziemi Radomskiej, przedstawiciel Zarządu Powiatowego OSP p. Andrzej Szczych. Oprócz uroczystego przecięcia wstęgi i wręczenia symbolicznego klucza nastąpiło odznaczenie strażaków zasłużonych dla lokalnej społeczności. W uroczystości wziął udział także ksiądz proboszcz Tadeusz Kszczot, który dokonał poświęcenia obiektu. Po oficjalnej części uroczystości dalszy przebieg uświetnił występ Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic oraz koncert zespołu Państwa Jaworskich. Wspólna zabawa i biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Tych młodszych i tych starszych, a nawet i dorosłych. To święto także dzieci  z gminy Wolanów. Dlatego też nie zapomnieliśmy  i o nich. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Wolanowie odbył się ,,przepyszny” Dzień Dziecka. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować ciasto na smakowite ciasteczka, wykroić z niego różne formy i kształty, a następnie przy pomocy dorosłych upiec. Zabawa była znakomita, tym bardziej że towarzyszył jej konkurs. Dla rozluźnienia mięśni młodzież w konkursie ,,walka na balony” walczyła o bilety na koncert  Grupy Nana,  który odbył się w radomskim Amfiteatrze. Dla najmłodszych odbyło się także ,,Spotkanie z bajeczką”, zorganizowane we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Zabawa była pełna emocji. Zdjęcia z fotoreportażu mówią same za siebie. Zapraszamy do obejrzenia.

Więcej zdjęć z ,,przepysznego” Dnia Dziecka można zobaczyć w galerii zdjęć >>>

Iłżeckie dni kultury

W dniach 10-12 czerwca 2011 r. trwały „Iłżeckie dni kultury” w ramach których w sobotę 11 czerwca odbył się VII Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego. W przeglądzie uczestniczył zespół śpiewaczy z naszej gminy z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniędzicach. Zespół zaprezentował różne utwory ludowe a występ zakończył ognistym oberkiem.

Impreza została zrealizowana przy udziale środków Powiatu Radomskiego, Samorządu Gminy Iłża, PTTK Oddział Radom oraz Gminnego Programu Uzależnień.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii zdjęć >>>

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy jesteś za lokalizacją elektrowni wiatrowych w gminie Wolanów?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA